A kínai orvoslás alapjai
Nei Jin (A Belső Gyógyítás Könyve)
A NEI-JIN szerint az emberben hét érzelem van:
- öröm
- harag
- gond
- szomorúság
- töprengés
- félelem
- ijedelem
Ezek az ember normális érzékei, ami az embert egyensúlyban tartja. Ha hirtelen túl erős, és túl hosszú ideig tartó érzelmi hatások érik, akkor támadja meg a betegség a szerveket:
„Öröm támadja: a szívet, harag támadja a májat, gond támadja a lépet, szomorúság támadja a tüdőt, félelem támadja a vesét.” az érzelmi hatások zavarják a különböző szervek működését.
Szükséges tudni az előzményeket, ezt követi a diagnosztika és a gyógyítás. Ha a páciens pszichésen egészséges, akkor az immunrendszere is hatékonyan dolgozik, és könnyebben legyőzi a betegsége
Jin-Jang
A kínai gyógyászat az ősi Kína kultúráján és filozófiáin alapul, azon az esszenciáin, mely maga a kapcsolat az ember, az univerzum és a természet Dao-ja ("törvény" vagy "út") között. A természet Dao-ja a yin és yang közti dinamikus kapcsolat, az egészség pedig az egyensúly a yin és yang között, ahogy a chi és a vér a testen belül; valamint a test és a külvilág között. Amikor ez az egyensúly megbomlik, betegség, fájdalom és szenvedés keletkezik. A kínai gyógyászat alapvető elve ennek a felborult egyensúlynak a forrását megtalálni, és fellépni a yin és yang közti, vér és chi közti harmónia visszaállítása érdekében, vagyis erősíteni a test azon képességét, hogy önmagát meg tudja gyógyítani.